Najczęstsze pytania

Zakup rusztowań bez tajemnic

Czy zamawiane rusztowanie jest dostępne od zaraz?
W zasadzie zawsze zamówiony zestaw rusztowania elewacyjnego dostępny jest od ręki. Oznacza to, że mogą go Państwo odebrać od zaraz, z naszej siedziby, jednakże dla specyficznych zamówień konieczne będzie uzgadnianie terminu odbioru.

Ile może ważyć rusztowanie?
Szacunkowo - komplet rusztowania o powierzchni roboczej ok. 100m2 waży w zaokrągleniu 1,5 tony, przy czym dokładna waga zależy od liczby elementów, a te z kolei od długości czy wysokości rusztowania.

Jak porównywać koszty 1m2 rusztowania?
Wartość ( koszt zakupu) 1m2 rusztowania zależna jest przede wszystkim od wysokości rusztowania (stosunek wysokość/długość) – koszt podestów komunikacyjnych jest znacząco większy od kosztów zwykłych podestów - oraz od ilości elementów w danym zestawie. Bywa, że inni oferenci celowo pomijają jakiś element w oferowanym komplecie rusztowania, aby wypadkowa cena 1m2 była jak najniższa. Zatem należy porównywać rusztowania o tej samej wysokości a zestawy muszą być kompletne, zgodnie z DTR-ką danego producenta.

Czy dopuszcza się dokonywanie płatności kartą płatniczą?
Nie. Przyjmujemy wyłącznie gotówkę i wpłaty przelewem na konto.

Jak wygląda schemat transakcji?
Przed odbiorem należy uzgodnić zestaw z handlowcem, następnie dokonać płatności gotówką lub przelewem za pośrednictwem banku. W przypadku płatności przelewem wystawimy fakturę pro-forma. Jej opłacenie i dostarczenie potwierdzenia przelewu (osobiście, faksem, e-mailem) zazwyczaj wystarcza do finalizacji transakcji.

Czy organizujemy transport i ile to kosztuje?
Tak. Dla ilości będących wielokrotnością 150m2 rusztowań koszt transportu ponosi sprzedający. Koszt transportu dla mniejszych zestawów zależy od odległości i wielkości ładunku i jest ustalany indywidualnie z Klientem.

 

Copyright 2023 rusztowania.eu, Wszelkie prawa zastrzeżone